ZAKŁADANIE KONTA I LOGOWANIE DO PLATFORMY

Dostęp do kursów Harmreduction.eu możesz uzyskać korzystając z przeglądarki internetowej (np. Chrome, Internet Explorer lub Mozilla Firefox) na dowolnym komputerze podłączonym do Internetu.

Wystarczy otworzyć okno przeglądarki i wpisać poniższy adres: https://e.harmreduction.eu lub wejść bezpośrednio na stronę logowania: https://e.harmreduction.eu/login

Strona logowania do platformy HARMREDUCTION.EU wygląda tak, jak na obrazku poniżej:

logowanie1 pl

Po wejściu na stronę https://e.harmreduction.eu/login po lewej stronie ekranu pojawi się okno logowania. Należy wpisać nazwę użytkownika i hasło do odpowiednich pól tekstowych, a następnie kliknąć przycisk „Zaloguj się”.


UWAGA! Niektóre kursy na platformie HARMREDUCTION.EU mają otwarty dostęp dla gości – wystarczy kliknąć na przycisk „Zaloguj się jako gość”

Jeśli chcesz zalogować się po raz pierwszy do naszej platformy, powinieneś utworzyć nowe konto. Kliknij przycisk „Utwórz nowe konto” po prawej stronie ekranu i wypełnił formularz danymi potrzebnymi do utworzenia swojego konta.

Na rysunku poniżej przedstawiliśmy instrukcję, jak wypełniać poszczególne pola formularza:

logowanie2 pl

 

Szczegółowe informacje na temat przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych znajdują się na tej stronie: https://harmreduction.eu/polityka-prywatnosci

 Po wypełnieniu formularza i kliknięciu przycisku „Utwórz moje nowe konto”, zostanie do Ciebie wysłany e-mail. Po przeczytaniu wiadomości kliknij na link -  w ten sposób potwierdzasz, że zakładasz konto na naszej platformie.

Kiedy już potwierdzisz założenie konta, po zalogowaniu się na naszej platformie, możesz wybrać kurs, w którym chcesz uczestniczyć. Wyświetlana lista kursów może być inna, gdy się zalogujesz- będzie widać tylko te kurs, na które jesteś zapisany. Oczywiście nadal możesz uzyskać dostęp do wszystkich pozostałych kursów. Zatem -  następny krok to zapisanie się na wybrane kursy.

zapisywanie1 pl

 

ZAPISY NA WYBRANY KURS

Z listy dostępnych kursów wybierz ten, na który chcesz się zapisać i kliknij na jego tytuł. Po kliknięciu znajdziesz się wewnątrz kursu i będzie mógł zobaczyć materiały do poszczególnych tematów.

UWAGA! Jeśli chcesz brać udział w testach i zadaniach dostępnych w kursach – musisz być zalogowany.

zapisywanie2 plKlikasz na przycisk „Zapisz mnie” i tak zostajesz uczestnikiem kursu.

zapisywanie3 pl

 

 

JAK WYGLĄDAJĄ NASZE KURSY

Każdy kurs na platformie e-learningowej HARMREDUCTION.EU zawiera podobne elementy, ale może wyglądać zupełnie inaczej w zależności od zasobów, które zawiera.

Poniżej na obrazku widać, jak wygląda nasz typowy kurs:

wyglad1 pl

Nawigacja

W menu po prawej stronie znajduje się zakładka o nazwie „Nawigacja”. Dzięki niej wiesz, w którym miejscu kursu się znajdujesz. Dzięki niej również możesz wrócić do głównej strony kursu (jeśli klikniesz na jego nazwę skróconą w menu) w dowolnym momencie.

Dodatkowo możesz tam znaleźć również inne informacje związane z kursem np. listę obecnych uczestników czy swoje oceny.

Strona główna kursu

Strona główna zazwyczaj składa się z kliku części. Pierwsza część to są ogólne informacje o kursie. Pozostałe zawierają zasoby kursu takie jak pliki, strony WWW, filmy itp. oraz aktywności, jakie należy wykonać do zaliczenia kursu (np. pytania otwarte czy testy).

Ikona znajdująca się obok tytułu pliku wskazuje na jego rodzaj. Kliknięcie na tytuł pliku powoduje jego otwarcie.  W zależności od typu pliku, otworzy się on bezpośrednio w przeglądarce internetowej lub w oddzielnym oknie przeglądarki. Możesz również zapisać go bezpośrednio na swoim komputerze.

Poniżej, w tabeli, znajduje się opis najczęściej pokazywanych plików:

pliki1

 

Najczęściej pojawiające się aktywności na kursie to:

pliki2

 

JAK ROZWIĄZYWAĆ TESTY W NASZYCH KURSACH

Wchodzimy do testu klikając na jego nazwę. Po wejściu widzimy instrukcję do wypełniania testu i informację o 3 dozwolonych próbach. Opisana w instrukcji metoda oceniania „średnia ocena” oznacza, że średni wynik z wszystkich prób jest wynikiem końcowym.

test1 pl

W takcie wypełniania testu odpowiedzi są automatycznie zapisywane za każdym razem, gdy wchodzisz na nowe pytanie.

test2 pl

 

 

 

Jak zakończyć wypełnianie testu?

Jeśli chcesz zakończyć test na ostatniej stronie kliknij „Zatwierdź wszystkie i zakończ”.

 

test3 pl

 

Po zatwierdzeniu pytań i zakończeniu testu będziesz mógł zobaczyć swoje odpowiedzi.

test4 pl

 

Po kliknięciu przycisku „Zakończ ocenianie” Twoje wyniki wyświetlą się również w podsumowaniu testu.

test5 pl

 

 

JAK ODPOWIADAĆ NA PYTANIA OTWARTE ZAMIESZCZONE W KURSIE

Do niektórych tematów w kursach dołączyliśmy pytania otwarte. Twoim zadaniem jest udzielanie odpowiedzi zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami. Po wejściu do pytania zobaczysz obszar tekstowy, do którego możesz wpisać swoją odpowiedź. Jeśli nic nie wpiszesz, system nie pozwoli Ci zamknąć pytania.


Po kliknięciu przycisku „Prześlij” pojawi się odpowiedź napisana przez autorów kursu.

pyt otwarte1 pl

Twoja odpowiedź zostanie zapisana na naszej platformie i oceniona przez autorów kursu.

 

JAK WYLOGOWAĆ SIĘ Z KURSU

Jeśli chcesz wyjść z kursu, wybierz z menu w prawym górnym rogu przycisk „Wyloguj”.

wylogowywanie1 pl

 

KONTAKT Z NAMI I DALSZA POMOC

Istnieje wiele sposobów kontaktu z nami, zarówno przez platformę HARMREDUCTION.EU jak i poza nią. Czekamy na wiadomość od Ciebie i dołożymy wszelkich starań, aby szybko odpisać. Jeśli masz jakieś pytania to napisz do nas na adres: